חדשות
מחפשים מתנדבים

 

דרושים מתנדבים רציניים לעבודת התנדבות ארוכת טווח עם משפחות הנרצחים/נרצחות. לפרטים פנה/י למנהלת המרכז באזורך

כנס בתל חי

 

המכללה האקדמית תל חי מארגנת בתאריך ה-28/6/2016 כנס מקצועי העוסק בהתעללות נפשית בתוך המשפחה.

לפרטים והרשמה לחץ כאן

 

הצעות להשתתפות במחקר

 ד"ר טלי גל, מבית הספר לקרימינולוגיה באוניברסיטת חיפה מחפשת משתתפים לשני מחקרים הנערכים מטעם האוניברסיטה.

לפרטים נוספים ויצירת קשר לחץ כאן

 

הצעות להשתתפות במחקר

א. מחקר בנושא הצהרות נפגע של משפחות נרצחים ונרצחות

 

לכל נפגע עבירה, ובוודאי למשפחות של קורבנות רצח והריגה, נתונה הזכות להגיש "הצהרת נפגע", המפרטת את הנזקים שנגרמו כתוצאה מהעבירה. הצהרה זו מוגשת על ידי התביעה לבית המשפט בשלב הדיון בעונש. למרות קיומה של זכות זו לא ידוע עדיין עד כמה אכן מוגשות הצהרות נפגע לבתי המשפט ומה כתוב בהן. מחקר חדשני הנערך בהנחייתה של ד"ר טלי גל מאוניברסיטת חיפה מבקש לבדוק מה בדיוק כותבים שאריהם של קורבנות רצח והריגה בהצהרות נפגע. המחקר נועד "לספר את סיפורם" של המשפחות כפי שהוא מסופר על ידן במסגרת הצהרות אלו. משפחות שמעוניינות להשתתף במחקר מוזמנות לשלוח את הצהרת הנפגע שהוגשה על ידן לבית המשפט לחוקרת, לפי הפרטים למטה. המחקר נעשה באישור ועדת האתיקה של אוניברסיטת חיפה, והוא ישמור בקפדנות על אנונימיות המשתתפים. ניתן לשלוח את ההצהרות בעילום שם ותוך מחיקת פרטים מזהים. ההשתתפות במחקר היא לפי רצונכם בלבד. לא יהיה כל צורך במפגש או בשיחה, רק ההצהרה הכתובה.

כתובת למשלוח הצהרות נפגע:

במייל: tali.gal.04@gmail.com

בפקס (לציין עבור ד"ר טלי גל): 04-8280735

בדואר רגיל: ד"ר טלי גל, בית הספר לקרימנולוגיה, אוניברסיטת חיפה, שד' אבא חושי 199 חיפה 3498838.

 

 

ב. מחקר בנושא ילדים ובני נוער שאיבדו הורה כתוצאה מעבירת רצח/הריגה

 

ילדים ובני נוער שאיבדו הורה כתוצאה מרצח או מהריגה סובלים מקשיים רבים, המורכבים הן מעצם האובדן של אדם קרוב, הן מהעובדה שהאובדן נבע מעבירה פלילית, והן מעצם המעורבות, או חוסר המעורבות, בהליכים המשפטיים המתרחשים לאחר קרות הרצח או ההריגה. בנוסף, ילדים ובני נוער נמצאים בגיל התבגרות, מה שמקשה עליהם לחלוק את קשייהם עם אחרים. לא מפתיע, אם כך, שמעט מאד ידוע על עולמם הפנימי של בני נוער אלו, בהתייחס לאובדן עצמו ולהליך הפלילי שנבע ממנו.

 

 

מחקר חדשני הנערך במסגרת עבודת תזה באוניברסיטת חיפה מנסה להיכנס לעולמם של בני נוער שאיבדו הורה כתוצאה מעבירת רצח/הריגה. המחקר ייערך באמצעות ראיונות עומק עם בני נוער. המחקר מתבצע בהנחיית ד"ר טלי גל מבית הספר לקרימינולוגיה, משפטנית ומומחית בנושא זכויות נפגעי עבירה, וד"ר אפרי בר נדב, פסיכולוג קליני המתמחה בשכול. המחקר אושר ע"י ועדת האתיקה של האוניברסיטה וישים דגש רב על ההגנה על בני הנוער המשתתפים. ההשתתפות מותנית בהסכמת ההורה והקטין; פרטיות המשתתפים והאנונימיות שלהם תישמר בקפדנות. המחקר עשוי לתרום ליכולת המדינה לסייע לבני נוער נוספים המצויים במצב דומה ולשפר את המענים הקיימים. משפחות המעוניינות לשמוע פרטים נוספים על המחקר מוזמנות לפנות במייל או בטלפון לד"ר טלי גל: tali.gal.04@gmail.com; 04-8280735.

 

 

 

Simply-Smart.com